fbpx
Главная / Новини / Зростання рівня «самовидання» у колі редакторів та гендерне питання

100% гарантія захисту ваших інтересів

Зростання рівня «самовидання» у колі редакторів та гендерне питання

Зростання рівня «самовидання» у колі редакторів та гендерне питання

Провівши аналізи дослідження, дослідники зробили висновки, що науковці солідний свій науковий доробок публікують у журналах, які самі редагують. Самореалізація на основі рецензування журналів виявилася в рази вищою, ніж могли припустити. Дослідження було спрямоване на вивчення гендерної ситуації у світі редакторства, але інші результати виявилися теж цікавими.

База дослідження охоплювала 80 000 редакторів 1 100 журналів сервісу Elsevier з 15 дисциплін за останні п’ять десятиліть та було вивчено і проаналізовано гендерні особливості та публікаційні звички.

«Самовидання» серед редакторів

Рівень публікації редакторів у журналах, які ними рецензуються, вразив дослідників. Результати дослідження показують, що 10 % праць розміщено у журналах, які редагуються науковцями. У деяких журналах показники були трохи вищі, а саме: 12 % редакторів публікують – 1/5, а 6 % – 1/3 своїх статей у власних журналах. 2/3 статей у своїй кар’єрі були опубліковані у журналах, які ними рецензувалися. Суттєвої різниці між жінками та чоловіками не спостерігається, але показник є вищим серед чоловіків-редакторів, що відразу почали публікувати свої досягнення у рецензованих ними журналах, ніж серед жінок-редакторів [2].

Дослідження показало, що редактори у галузі біології обираються серед більш цитованих науковців (в середньому 2 900 цитувань), хімія серед найпродуктивніших (приблизно 149 власних статей). У наукових сферах, таких як філософія, соціологія та політологія вплив має найменше значення, але для бізнесу – це визначний фактор. Також важливим є академічний вік серед науковців, що є визначальним для для входу у редакційну команду. Компанія Business набирає редакторів із 16-річним стажем, а Physics обирає – найстарших із 24-річним стажем. Середній академічний вік серед редакторів складає трохи більше як 20 років. У всіх дисциплінах відсоток редакторів, пов’язаний із вищим навчальним закладом та коливається від 25 % до 47 %, найбільше це спостерігається у філософії [1].

Один із головних редакторів зазначає, що редактори можуть часто публікуватися у рецензованих журналах, особливо це видно у галузях з нижчим рівнем, щоб таким чином підняти рейтинг журналу. Науковці з авторитетом намагаються публікуватися у журналах з вищим імпакт-фактором, ніж їхні колеги. Усе це зобов’язує журнали мати етичні процедури до залучення науковців у редактори та сам процес вибору має бути прозорим.

Гендерна нерівність

Гендерна ситуація серед редакторів журналів виявилася неочікуваною. Спостерігається великий розрив у редакційних колегіях та серед головних редакторів. Американський дослідник зазначає, що присутність жінок у редакційних колегіях становить 14 % та 8 % у головних редакторах. Це дуже низький рівень наявності жінок, від того скільки їх представлено серед наукових авторів, а це цілих 26 % [1].

Гендерна нерівність спостерігається постійно у редколегіях журналів із різних дисциплін, які досліджувалися, крім соціології. Це можна пояснити тривалістю кар’єри та відтоком жінок із наукових кіл, але своєю чергою це не пояснює низький рівень представленості серед головних редакторів. Це свідчить про інші фактори, а насамперед про упередженість щодо жінок. Дослідження показало, що за останні 40 років розрив між часткою жінок у науці та часткою жінок-редакторів зостається стабільним.

Дослідники роблять висновок, що для кращого функціонування редакційної структури потрібно залучати до неї більше науковців на початку кар’єри. Коли молоді вчені входитимуть до правління журналу, це буде різностороння група науковців-професіоналів. Такий підхід був би корисним як для розвитку кар’єри молодого науковця, так і для журналу, оскільки це б збільшило кругозір та розширило сферу діяльності.

Багато вчених даного дослідження зупиняються на висновку, що посади у редакційній команді слід заповнювати методом сліпого жеребкування серед попередньо відібраних кандидатів, які відповідають встановленим критеріям. Своєю чергою, це б сприяло урізноманітненню, зменшило б акцент на попередньому рівні продуктивності та співпраці, а також привело б до редакторства людей із високим рівнем цитування публікацій.

Керівник компанії Elsevier після проведеного дослідження зазначив, що буде вжито негайних заходів  щодо усунення несправедливості та для покращення різноманітності, і авторів, і рецензентів, і редакторів. Це великий шмат роботи, і він буде проводитися прозоро та чітко.

Використані джерела:

 1. «Gender inequality and self-publication are common among academic editors». Nature Human Behaviour. – https://www.nature.com/articles/s41562-022-01498-1
 2. «Largest-ever study of journal editors highlights ‘self-publication’ and gender gap». Nature. – https://www.nature.com/articles/d41586-023-00129-7#ref-CR1
 3. «Self-publishing editors, and more – this week’s best science graphics». Nature. – https://www.nature.com/articles/d41586-023-00200-3
Зростання рівня «самовидання» у колі редакторів та гендерне питання - statti.in.ua

Зростання рівня «самовидання» у колі редакторів та гендерне питання

ПЕРЕВАГИ СПІВПРАЦІ З НАМИ


Прозорість процесу

Легальність співпраці

Супровід та підтримка

Реалістичний підхід

Зростання рівня «самовидання» у колі редакторів та гендерне питання

ОСТАННІ ВІДГУКИ


Зростання рівня «самовидання» у колі редакторів та гендерне питання
Зростання рівня «самовидання» у колі редакторів та гендерне питання

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ


ТЕЛЕФОН

ГРАФІК РОБОТИ

пн - пт з 09:00 по 18:00
сб - нд з 10:00 по 16:00

  Залишити заявку

   Залишити заявку

    Залишити відгук


     ЗАЯВКА НА ПУБЛІКАЦІЮ

     Ця інформація не продається, не передається третім особам і не використовується в особистих або комерційних цілях. Збирається виключно з метою надання редакторам наукових журналів на їх вимогу.

     Прізвище (на укр.)

     Ім'я по батькові (на укр.)

     Серія та номер паспорту

     Повна адреса проживання

     Посада (на укр).

     Науковий ступінь та Вчене звання (на укр.)

     Прізвище (на англ.)

     Ім'я (на англ, згідно закордонного паспорту).

     Посада (на англ.)

     Науковий ступінь та Вчена звання (на англ.)

     Місце праці (повна назва навчального закладу) (на укр.)

     Факультет та кафедра основного місця праці (на укр.)

     Назва ЗВО основного місця праці (на англ.)

     Факультет та кафедра (на англ.)

     ORCID

     Адреса Нової Пошти (для паперового примірника, якщо є така можливість).

     EMAIl

     Номер телефону.


     КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ


     ТЕЛЕФОН

     ГРАФІК РОБОТИ

     Менеджер:


     пн - пт з 09:00 до 18:00

     сб - нд з 10:00 до 16:00


     Ярослав:


     24/7 00:00 до 24:00

     +38 (095) 535 26 94