fbpx
Главная / Новини / Збільшення кількості статей без новаторських ідей

100% гарантія захисту ваших інтересів

Збільшення кількості статей без новаторських ідей

Збільшення кількості статей без новаторських ідей

На днях, Канал 24, опублікував цікавий матеріал: “У наукових статтях стає дедалі менше інновацій”. Наша редакція вирішила дослідити це питання більш глибше. Розглянули як технічні характеристики так і лінгвістичні, проаналізували інноваційні підходи до розвитку науки у всесвітньовідомих компаніях PG і Unilever, Zara, Apple та Tesla.

Група вчених університету Мінесоти, провівши дослідження та математичні розрахунки, прийшли до висновку, що розвідки в науці та техніці стають щораз менше новаторськими та колосальними. Зменшення темпів дослідження можуть бути наслідком перегонів університетів за кількістю опублікованих статей та розвідок, а не за вагомістю досліджень самих науковців. Також вплив на науковість мають неідеальні процеси рецензування та на останньому місці погане фінансування дійсно вартісних розробок.

Занепад науки

Дослідження було обмежено роками від 1945 по 2010 рр. у зв’язку зі зміною масштабу та соціальною організацією науки. Хоча у WoS статті опубліковані з 1945 р, архів містить 65 мільйонів документів, які опубліковані у 28 968 журналах з 1900 по 2017 рр., та нараховує 735 мільйонів цитат серед них. Після видалення недослідницьких документів (наприклад, рецензій на книги та коментарів) і підмножини даних у вікні 1945–2010 рр. аналітична вибірка складається з n  = 24 659 076 статей.

Стабільне розширення та еволюціонування науково-технічних знань, вчені роблять висновок, що темпи інновацій у науковому світі втрачають свій звичний швидкісний темп. Провівши роботу з аналізу 25 мільйонів статей та переглянувши 3,9 мільйона патентів за період понад 50 років (1945-2010 рр.), вчені зробили кілька акцентів відповідей на поставлену проблему. Можна закцентувати наступні висновки:

 • продуктивність досліджень знижується у точних науках, а саме у галузях напівпровідників, фармацевтики та суміжних напрямках, на це вказує аналіз наукових праць;
 • зменшилися темпи пов’язаності різнопланових галузей науки на що вказує зменшеність інноваційності у патентах із попередніми десятиліттями (брали до уваги не лише гранти, але і самі заявки на них);
 • щороку науковий внесок у науку, що раз менший, на це вказує часовий проміжок між роком відкриття та патентування до моменту присудження однієї з найвизначніх премій, Нобелівської.

Зниження науки

Найбільше відкриття нового сповільнилися у фізичних науках (100 %), далі йдуть соціальні дисципліни (91,9 %). Розглянувши питання патентів з 1980 по 2010 роки, спостерігається зменшення проривів-винайдень у ліках та медичних препаратах – 91,5 %, а також у засобах зв’язку та комп’ютерах – 78,7 %. Стабілізуватися ситуація із падіння темпів новаторства серед патентів почалася серед 2000 і 2005 рр. Щодо наукових статей та розвідок з 1980 р. темп спаду став більш скромним. Коли порівнювати ситуацію із попередніми епохами ситуацію щодо статей та патентів, то помітне спадання просування науки та технології.

Зниження науковості також спостерігається і з лінгвістичної сторони, а найбільше помітно це у відсутності нових термінів. Наукові патенти та дослідження створюють та вводять нові терміни у життя. Лексична термінологія наукових досліджень та патентів, а саме її різноманітність, проходить етап зниження. Науковці показують вагоме зниження наявності нових лінгвістичних термінів у:

 • технічних науках – 88 %;
 • засобах зв’язку та комп’ютерах – 81 %;
 • соціальних науках – 76,5 %;
 • хімічній промисловості – 32,5 %.

До таких висновків науковці прийшли, проаналізувавши 12 змінних лінгвістичної складової наукового письма. Проаналізувавши 36 400 текстів статей з біології та 1797 текстів із психології, науковці зробили висновок щодо відсутності зв’язку між мовною складовою та шарами цитування (випадковою математичною вибіркою).

Наукова мова – це основа наукового процесу, за допомогою якої відбувається обмін інформацією між вченими. Хоча багато спільного, але є кілька аспектів, що відрізняють його. Проаналізувавши дані про цитування з Web of Science (WoS) та їхню лінгвістичну складову із 12 змінними зроблено було висновок про відсутність статистичної значущості між будь-якими групами та текстами у довжинах дієслова та прислівниках.

Провівши різноманітні аналізи та дослідження вчені прийшли до висновку, що грандіозні прориви у науці можливі та трапляються. Одне з останніх таких проривів у науці вважають – вимірювання гравітаційних хвиль та розробка вакцин проти COVID-19. Дані результати підтверджують, що інноваційна активність може проявляти себе сплеском наукової думки. Отже, якщо сукупність наукових інновацій знижується та уповільнюється, то революційні відкриття ніхто і ніщо не може зупинити.

Незважаючи на науковий прогрес у розумінні еволюції, те, що рухає інновації, залишається непомітним. З одного боку, вкладення значних коштів у прискорення стратегій інновацій, з іншого, історичний досвід вказують, що випадковість відіграє значну роль. Провівши математичні маніпуляції, вчені помітили, що відносна корисність різних компонентів може перетинатися з часом. Коли випадковості неочікувані, вони здаються результатом інтуїції. Але коли є можливість заздалегідь передбачити випадковості, вони відкривають можливості для стратегічного збільшення продуктового простору для створення інноваційних продуктів.

Впроваджуючи інновації, наукові установи та комерційні установи мають більше шансів процвітати та втримуватися на плаву з часом, ніж ті, що відстають від своїх конкурентів та швидко реагують на зміни ринку та середовища. Стратегічний підхід використовують в компаніях P&G і Unilever. Вони використовують інструкції з процесу та дослідження споживачів, щоб підтримувати надійну фабрику інновацій. Компанія Zara систематично масштабує нові продукти вгору та вниз на основі даних про продажі в реальному часі.

Випадковий підхід використовується в компанії Apple, яка виступає проти вибору інновацій на основі зростаючих споживчих вимог. Tesla роками інвестувала в своє бачення електромобілів для далеких поїздок. Наукові відкриття у більшості  випадків мають випадкове походження, на відміну від опублікованих покрокових описів. Провівши глибші дослідження наукових відкриттів, зроблено висновок, що дослідження 33 великих відкриттів у біохімії, «в яких інтуїція зіграла вирішальну роль», дійшли висновку, що «коли справа доходить до факторів «випадковості», мало вчених «розповідають це так, як це було насправді».

Американські науковці дійшли висновку, що частота великих досягнень у молодому віці більше залежить від часу, ніж від поля можливостях. Крім того, проведений ними аналіз показує сильні, незалежні зв’язки між віковою динамікою в галузях так і поширеністю теоретичної роботи та показників запасу фундаментальних знань. Залишається незмінним та невзаємопов’язаним: динаміка віку великих досягнень, поширеності теорії, вік доктора філософії та середнього віку цитування. Отже, результати можуть стати кількісними показниками, які допомагають ідентифікувати революційні інновації та забезпечують інтригу для майбутніх досліджень.

Використані матеріали:

 1. «Papers and patents are becoming less disruptive over time». Nature. –https://www.nature.com/articles/s41586-022-05543-x
 2. «Analyzing linguistic complexity and scientific impac»t. Journal of Informetrics. –https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S175115771830227X
 3. «Serendipity and strategy in rapid innovation». Nature Communications. – https://www.nature.com/articles/s41467-017-02042-w#Sec2
 4. «Age dynamics in scientific creativity». Proceedings of the National Academy of Sciences (PNAS). – https://www.pnas.org/doi/full/10.1073/pnas.1102895108
 5. «У наукових статтях стає дедалі менше інновацій, показує аналіз». Новини 24. –https://24tv.ua/tech/nauka-proponuye-vse-menshe-novogo-revolyutsiynogo-kazhut-vcheni_n2233967
Збільшення кількості статей без новаторських ідей - statti.in.ua

Збільшення кількості статей без новаторських ідей

ПЕРЕВАГИ СПІВПРАЦІ З НАМИ


Прозорість процесу

Легальність співпраці

Супровід та підтримка

Реалістичний підхід

Збільшення кількості статей без новаторських ідей

ОСТАННІ ВІДГУКИ


Збільшення кількості статей без новаторських ідей
Збільшення кількості статей без новаторських ідей

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ


ТЕЛЕФОН

ГРАФІК РОБОТИ

пн - пт з 09:00 по 18:00
сб - нд з 10:00 по 16:00

  Залишити заявку

   Залишити заявку

    Залишити відгук


     ЗАЯВКА НА ПУБЛІКАЦІЮ

     Ця інформація не продається, не передається третім особам і не використовується в особистих або комерційних цілях. Збирається виключно з метою надання редакторам наукових журналів на їх вимогу.

     Прізвище (на укр.)

     Ім'я по батькові (на укр.)

     Серія та номер паспорту

     Повна адреса проживання

     Посада (на укр).

     Науковий ступінь та Вчене звання (на укр.)

     Прізвище (на англ.)

     Ім'я (на англ, згідно закордонного паспорту).

     Посада (на англ.)

     Науковий ступінь та Вчена звання (на англ.)

     Місце праці (повна назва навчального закладу) (на укр.)

     Факультет та кафедра основного місця праці (на укр.)

     Назва ЗВО основного місця праці (на англ.)

     Факультет та кафедра (на англ.)

     ORCID

     Адреса Нової Пошти (для паперового примірника, якщо є така можливість).

     EMAIl

     Номер телефону.


     КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ


     ТЕЛЕФОН

     ГРАФІК РОБОТИ

     Менеджер:


     пн - пт з 09:00 до 18:00

     сб - нд з 10:00 до 16:00


     Ярослав:


     24/7 00:00 до 24:00

     +38 (095) 535 26 94