fbpx
Главная / Новини / Навіщо потрібен індекс Гірша для науковців? Як визначити індекс Гірша?

100% гарантія захисту ваших інтересів

Навіщо потрібен індекс Гірша для науковців? Як визначити індекс Гірша?

Навіщо потрібен індекс Гірша для науковців? Як визначити індекс Гірша?

Що таке індекс Гірша

 

Індекс Гірша, або h-індекс — це показник авторитетності науковця, наукового закладу чи видавництва, який розраховується за складною формулою на основі цитувань наукових публікацій. Його розробив американський фізик Хорхе Гірш, професор Каліфорнійського університету в Сан Дієго, майже два десятиріччя тому, у 2005 році.

Індекс був створений для більш об’єктивної оцінки продуктивності вченого, ніж на основі загальної кількості публікацій та цитувань. Основна ідея його полягає в тому, щоб звертати увагу на співвідношення кількості та якості публікацій, враховуючи цитування по кожній статті окремо. Таким чином, індекс Гірша має показувати і продуктивність автора, і кількість його цінних досліджень для науки. Найкраще він працює для порівняння науковців з однієї галузі. Бо, наприклад, вчених з фізики цитують набагато менше, ніж науковців в медичній сфері.

Звучить формула так: «Якщо науковець має h публікацій, та кожна з них була процитована не менше h разів, а решта менше ніж h разів, то його h-індекс дорівнює h».

Як розраховується індекс Гірша

 

На практиці це рахується так:

 • Простий приклад. Якщо у науковця є 50 публікацій, але кожна з них була процитована 1 раз, то h-індекс дорівнює 1. Також якщо в нього є тільки одна публікація, а її процитували 50 разів, то індекс Гірша теж буде дорівнювати 1.
 • Складніший приклад. Але якщо автор має 10 публікацій, та 5 з них були процитовані по 5 разів, а інші по одному, то h-індекс буде дорівнювати 5.
 • Складний, але найбільш реалістичний приклад. Якщо в автора є 8 публікацій, з яких 3 цитувалися по 7 разів, 2 по 6 разів, а інші по 1 разу, то індекс Гірша буде дорівнювати 5, бо з 8 статей лише 5 цитувалися не менше 5 разів.

Таким же чином обчислюється h-індекс наукової групи — враховуються всі статті, опубліковані науковцями, а не середній бал індексів науковців.

Індекс Гірша в наукометричних базах

 

В наукометричних базах індекс Гірша розраховується автоматично. У Google Scholar та Scopus перевірити дані можна безкоштовно, у Web of Science — за підпискою, разом із наданням інших послуг. Як його визначити, розглянемо далі. Але майте на увазі, що в різних базах індекс може відрізнятися, бо алгоритм розрахунків залежить від охоплення ними даних.

Як визначити h-індекс у базі Scopus

 

В базах Scopus індекс Гірша можна визначити через пошук у базі авторів. Для цього або перейдіть за цим посиланням, або просто натисніть на головній сторінці сайту Scopus кнопку пошуку автора.

Як визначити індекс Гірша - 2 - statti.in.ua

Пошук інформації про авторів у такий спосіб безкоштовний, тож найбільше підійде для новачків, в яких ще мало публікацій, та наразі немає свого профілю автора, немає ID облікового запису.

Введіть прізвище та ім’я (можна ініціали) автора латиницею та натисніть кнопку пошуку.

Як визначити індекс Гірша - 1 - statti.in.ua

Пошукова система надасть список авторів. Знайдіть потрібні дані і ви побачите, чи присвоєний автору h-індекс, який зазначений у відповідному стовпчику після кількості проіндексованих публікацій.

Як визначити індекс Гірша - 3 - statti.in.ua

Як визначити h-індекс у Web of Science

 

Для перегляду індекса Гірша в базах Web of Science вам потрібно буде зареєструватися або увійти в профіль за посиланням.  У полі пошуку наберіть прізвище дослідника латиницею, виберіть у меню пункт “Author” та натисніть кнопку “Search”:

Як визначити індекс Гірша - 4 - statti.in.ua

Після того, як пошукова система надасть дані про публікації, виберіть їх та додайте до списку позначених за допомогою кнопки “Add to Marked List”.

Як визначити індекс Гірша - 5 - statti.in.ua

На наступній сторінці у вас з’явиться можливість створити звіт про цитування публікацій автора. Для цього внизу натисніть кнопку “Create Citation Report”.

Як визначити індекс Гірша - 6 - statti.in.ua

Тепер ви отримаєте всі необхідні показники, серед яких буде й індекс Гірша (внизу).

Як визначити індекс Гірша - 7 - statti.in.ua

Як дізнатися про індекс Гірша у Google Scholar

 

Щоб отримати дані про індекс Гірша в базах Google Scholar, треба перейти за посиланням та створити профіль. Після цього потрібно заповнити форму з відомостями про належність до світу науки, професійної сфери, додати контактні дані та сайт (або соціальний профіль).

Як визначити індекс Гірша - 8 - statti.in.ua

Після заповнення форми натисніть кнопку та перейдіть до наступного кроку: додайте свої статті. Після завершення усіх кроків, сервіс Google Scholar проведе обрахунок ваш рейтинг швидко та автоматично.

Чи можна впливати на індекс Гірша

 

Звичайно індекс Гірша розроблявся з метою отримання об’єктивної оцінки. Але щоб отримати належний рейтинг, науковцю потрібно з систематичною регулярністю публікувати наукові роботи та стежити за тим, щоб їх цитували. Це єдиний метод впливу на індекс.

Для публікацій потрібно мати багато блискучих, оригінальних ідей, треба їх якісно оформити, щоб вони привертали увагу тощо. Для цитування треба публікуватися або в рейтингових виданнях (що може бути дорого), або в бюджетних. Але тоді, щоб привернути увагу наукового світу, публікацій потрібно дуже багато.

І якщо з ідеями проблем у науковців майже не буває, то інше (як то оформлення роботи, редагування, переклад, пошук відповідного до фаху видання, вивчення його вимог тощо) — більшою мірою технічна робота. На все це потрібно багато сил і часу. При цьому вченому потрібно заробляти на життя та власне займатися наукою.

Виходить, що науковець попадає у замкнуте коло: щоб вийти на хороші доходи та потрапити у цікавий прибутковий проєкт, або залучити інвестиції до власного проєкту, вченому потрібно довести свою продуктивність та значущість на науковий світ через h-індекс. Щоб її довести, потрібні час та гроші. А щоб мати гроші, потрібна високооплачувана робота чи інвестиції в бізнес.

На щастя вихід з цього замкненого кола є. Коли людині не вистачає часу на всі задачі, що перед нею стоять кожного дня, частину можна делегувати на аутсорс. Ми, як група редакторів-науковців, можемо допомогти у таких питаннях:

 • аудит статті та у разі потреби розроблення плану корекції наукової роботи;
 • публікація наукових матеріалів та пришвидшення їх індексації у фахових українських чи закордонних виданнях;
 • підбір найбільш відповідного видання у рамках задачі та відведеного бюджету на публікацію.

Віддайте нам технічну роботу та досягайте своїх цілей з меншими зусиллями. Витрачайте більше часу на роботу та науку.

Щоб дізнатися, скільки це буде коштувати, зв’яжіться з нашими менеджерами, натиснувши кнопку нижче.

Джерела:

 

 1. h-індекс
 2. В чому полягає важливість індексу Гірша та як ним управляти
 3. Розрахунок індекса Хірша
 4. Як дізнатись індекс Гірша у WoS
Як визначити індекс Гірша - statti.in.ua

Навіщо потрібен індекс Гірша для науковців? Як визначити індекс Гірша?

ПЕРЕВАГИ СПІВПРАЦІ З НАМИ


Прозорість процесу

Легальність співпраці

Супровід та підтримка

Реалістичний підхід

Навіщо потрібен індекс Гірша для науковців? Як визначити індекс Гірша?

ОСТАННІ ВІДГУКИ


Навіщо потрібен індекс Гірша для науковців? Як визначити індекс Гірша?
Навіщо потрібен індекс Гірша для науковців? Як визначити індекс Гірша?

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ


ТЕЛЕФОН

ГРАФІК РОБОТИ

пн - пт з 09:00 по 18:00
сб - нд з 10:00 по 16:00

  Залишити заявку

   Залишити заявку

    Залишити відгук


     ЗАЯВКА НА ПУБЛІКАЦІЮ

     Ця інформація не продається, не передається третім особам і не використовується в особистих або комерційних цілях. Збирається виключно з метою надання редакторам наукових журналів на їх вимогу.

     Прізвище (на укр.)

     Ім'я по батькові (на укр.)

     Серія та номер паспорту

     Повна адреса проживання

     Посада (на укр).

     Науковий ступінь та Вчене звання (на укр.)

     Прізвище (на англ.)

     Ім'я (на англ, згідно закордонного паспорту).

     Посада (на англ.)

     Науковий ступінь та Вчена звання (на англ.)

     Місце праці (повна назва навчального закладу) (на укр.)

     Факультет та кафедра основного місця праці (на укр.)

     Назва ЗВО основного місця праці (на англ.)

     Факультет та кафедра (на англ.)

     ORCID

     Адреса Нової Пошти (для паперового примірника, якщо є така можливість).

     EMAIl

     Номер телефону.


     КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ


     ТЕЛЕФОН

     ГРАФІК РОБОТИ

     Менеджер:


     пн - пт з 09:00 до 18:00

     сб - нд з 10:00 до 16:00


     Ярослав:


     24/7 00:00 до 24:00

     +38 (095) 535 26 94