fbpx
Головна / Новини / Як обрати тему для наукової статті?

100% гарантія захисту ваших інтересів

Як обрати тему для наукової статті?

Як обрати тему для наукової статті?

Першим кроком до написання якісної наукової роботи, яка допомагає розв’язувати такі питання як захист дисертації чи отримання визнання в науковому середовищі — є підбір теми для наукової публікації. Наукова тема — це не тільки цікавий заголовок статті, що привертає увагу, це обраний напрямок для дослідження, який може охоплювати розгляд одного чи декількох питань наукової проблеми.

Тож для того, щоб правильно вибрати тему для статті, треба врахувати багато факторів:

  • якої мети треба досягти, написавши наукову статтю;
  • чи потрібен зв’язок теми з поточним науковим дослідженням;
  • наскільки тема нова, чи вирішує вона актуальні потреби суспільства;
  • наскільки вже досліджене питання в заданому напрямку;
  • чи є технічна можливість провести дослідження, яких саме ресурсів для отримання результатів воно вимагає;
  • необхідність використання якісної нової наукової літератури;
  • де саме буде публікуватися наукова стаття тощо.

Серед поширених помилок авторів зустрічаються вибір занадто «вивченої» теми, через що важко уникнути повторів чи плагіату, або новітні ідеї, що не мають достатнього наукового підґрунтя. Також іноді дослідники забувають про необхідність балансу у виборі старих та нових джерел для цитування, дублюють висновки, що зробили колеги в попередніх публікаціях.

Пропонуємо кілька порад для уникнення багатьох проблем під час вибору теми для наукової статті, з якими стикаються молоді науковці.

Зв’язок теми з науковим дослідженням

 

Частіше наукова стаття пишеться на тему, близьку до теми до дисертації. Але зазвичай складно сформулювати назву статті, коли ще немає жодних публікацій. Надалі можна спиратися на успішно опубліковані попередні роботи, продовжуючи розвивати тему або починаючи розглядати суміжні аспекти. Такий підхід є грамотним і продуктивним, сприяє впізнаваності наукового бренду, допомагає вченому отримати визнання.

Проте перший досвід можна отримати, пов’язавши тему наукової статті із поточним науковим дослідженням, що використовується в дисертації, над підготовкою до захисту якої зараз працює науковець. В такій статті бажано вказати основні результати експериментальних досліджень автора, або розглянути теоретичні аспекти. Таким чином буде легше захистити й саму дисертацію. Бо насправді, якщо тема наукової публікації не буде збігатися з нею, то Вчена рада може не зарахувати статтю у необхідний перелік, встановлений для здобувачів наукових ступенів.

Всього до такого переліку аспіранту потрібно додати 5 статей. Всі п’ять тем можна підібрати на основі однієї дисертації, спираючись на пункти плану дисертації, що узгоджується з науковим керівником. Якщо плану ще немає, то навпаки варто вибрати такі теми, які потім можна включити в наукову роботу і тим самим зекономити свій час.

Визначення проблематики статті

 

Перед затвердження теми наукової статті треба провести аналіз на актуальність наукового завдання. Бо актуальність теми — одна з обов’язкових вимог наукової роботи. Це можна зробити через вивчення літератури, найбільш цитованих статей, збірників праць, монографій, що відповідають вибраній вами темі, та рецензій до них. Під час вивчення теми зберігайте джерела та цікаві цитати. Ця інформація знадобиться для вступної частини та формулювання мети наукового завдання.

Якщо наукова проблема охоплює багато питань, розбийте її на частини. Краще при підготовці статті дотримуватися правила: одна стаття має розкривати одну проблему. Тоді ви зможете підготувати необхідну кількість публікацій і закрити питання з необхідним для захисту дисертації переліком робіт, а не витратити багато сил та часу на одну єдину роботу.

Правильно поставлене завдання та вірно сформульована проблема — половина успіху наукової публікації. Бо коли тема чітка і зрозуміла автору, вона захоплює його і врешті тих, хто буде знайомитися з дослідженням.

Формулювання теми наукової статті

 

Коли тема вибрана, важливо грамотно сформулювати її назву, яка має відповідати вмісту готової наукової статті. Фахівці рекомендують спочатку написати саму статтю, а потім вже сформулювати її назву. Таким чином легше формулювати думки.

Головне врахувати, що тему краще не починати зі слів: «Деякі питання…», «Дослідження про…» чи «Щодо питання про…» тощо. Одразу переходьте до суті:

  • «Використання показників…»;
  • «Проблеми та переваги…»;
  • «Специфіка та різновиди…»;
  • «Застосування методу…»;
  • «Інноваційні аспекти…» тощо.

Як вибрати тему для наукової статті - 1- statti.in.ua

Де опублікувати статтю на вибрану тему

 

Щоб отримати допуск дисертації до захисту, статтю на вибрану наукову тему обов’язково потрібно опублікувати в фаховому виданні категорій А або Б. Це авторитетні джерела, які допускають до публікації наукові статті, збірники праць чи монографії високої якості.

До журналів категорії А належать видання, які пройшли рецензію всесвітньо відомих наукометричних баз Scopus або Web of Science. Журнали категорії Б — це фахові державні або закордонні видання, що належать до інших наукометричних баз.

Чим авторитетнішим є видавництво, тим більше шансів випадає науковцю підвищити свій рейтинг. Але для допуску до публікації стаття повинна відповідати певним вимогам. Досвідчені фахівці рекомендують перед поданням заявки вивчити архіви фахових журналів, щоб оцінити реальні шанси написати статтю відповідної якості.

Звичайно, на відстеження індексованих журналів, та вивчення архівів потрібно багато часу. Якщо ви хочете його зекономити, рекомендуємо консультаційні послуги науково-редакторської групи, яка допоможе вам у таких питаннях:

  • підбор індексованого фахового журналу категорій А або Б відповідно до вашої теми та бюджету;
  • перевірка готової роботи на відповідність вимогам, та рекомендації щодо підвищення якості наукової статті;
  • перевірка наукової літератури на відповідність вимогам видавництв.

Звернення до наших фахівців — це можливість уникнути багатьох помилок під час надання наукової роботи до публікації  самостійно. Ми не тільки допоможемо вам гарантовано опублікувати статті в авторитетних журналах, а ще й  уникнути потрапляння до «хижацьких» видавництв, які негативно впливають на репутацію науковців. Співпраця з нами — це 100% гарантія публікації та індексації статей в найкоротший термін, а значить — досягнення необхідного результату за планом вашого кар’єрного зростання.

Не відкладайте ваші цілі в науковій кар’єрі на потім, зберігайте дорогоцінний час. Звертайтеся до нас сьогодні!

Джерела:

 

  1. Вибір теми наукової статті
  2. Як обрати тему наукової статті
  3. Зразок та правила написання якісної наукової статті
  4. Методичні рекомендації з оформлення дисертації
Як обрати тему для наукової статті? - statti.in.ua

Як обрати тему для наукової статті?

ПЕРЕВАГИ СПІВПРАЦІ З НАМИ


Прозорість процесу

Легальність співпраці

Супровід та підтримка

Реалістичний підхід

Як обрати тему для наукової статті?
Як обрати тему для наукової статті?
Як обрати тему для наукової статті?

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ


ТЕЛЕФОН

ГРАФІК РОБОТИ

пн - пт з 09:00 по 18:00
сб - нд з 10:00 по 16:00

    Замовити консультацію

      Замовити консультацію

        Залишити відгук


        КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ


        ТЕЛЕФОН

        ГРАФІК РОБОТИ

        Менеджер:


        пн - пт з 09:00 до 18:00

        сб - нд з 10:00 до 16:00


        Ярослав:


        24/7 00:00 до 24:00

        +38 (095) 535 26 94