Шановні науковці!
Пропонуємо Вам ознайомитися із важливою інформацією!
Google Scholar – це пошукова система, яка спеціалізується на індексації наукових публікацій (статей, книг, препринтів та іншого).
Як і універсальна пошукова система Google, Google Scholar повідомляє користувачеві назву, фрагмент тексту і гіперпосилання на документ.
Робот Google Scholar відвідує тільки сайти, що мають відношення до науки, і збирає у свій індекс інформацію про місцезнаходження і зміст наукових робіт. У базу даних потрапляють відомості як про безкоштовні повнотекстові статті, так і про ті, у яких доступні лише реферати або бібліографічні описи.
Google Scholar включає статті, що опубліковані в журналах, зберігаються в репозиторіях або знаходяться на сайтах наукових колективів чи окремих вчених.
Google Scholar містить відомості не лише про онлайнові, але і про друкарські статті. Робот Google Scholar індексує наукові публікації в Інтернет. Якщо в онлайновому документі в списку літератури виявляється посилання на офлайновий документ, бібліографічний опис такого друкарського документу теж потрапляє в базу даних Google Scholar.
У списку результатів пошуку офлайнові статті мають позначку [Citation].
Список результатів пошуку містить гіперпосилання, що ведуть до веб-сторінок з інформацією про статтю (як мінімум – бібліографічний опис). У списку результатів пошуку може бути декілька посилань на матеріали, що відносяться до однієї і тієї ж статті (наприклад, посилання на сайт видавництва, на сайт агрегатора, на реферативну базу даних, на персональний сайт автора).
У списку результатів пошуку посилання на безкоштовні повні тексти публікацій мають позначки [PDF]. У списку може бути декілька посилань на декілька повнотекстових версій однієї і тієї ж статті (наприклад, на остаточну версію на сайті видавництва і на препринт на сайті автора).
Пошукова програма Google Scholar працює за тими ж правилами, що і пошукова програма Google, хоча індекси Google і Google Scholar – це різні бази даних. Google Scholar виконує не лише інформаційні, але і наукометричні функції. Із списку результатів пошуку за гіперпосиланням «Cited by ..» можна отримати відомості про те, скільки і які саме документи посилаються на конкретну публікацію в межах бази даних Google Scholar.
Google Scholar класифікує статті так само, як і вчені, оцінюючи увесь текст кожної статті, її автора, видання, в якому стаття з’явилася, і частоту цитування цієї роботи в науковій літературі.
Google і Google Scholar можуть різко збільшити популярність і доступність видань у всьому світі. У співпраці з видавцями наукової літератури індексуються минулі рецензування статті, дисертації, препринти, реферати та технічні звіти з усіх наукових дисциплін і роблять їх доступними для пошуку в Google та Google Scholar.
З повагою, редакція компанії STATTI.IN.UA.