fbpx
Главная / Новини / Реєстрація журналу в Scopus. Що потрібно знати?

100% гарантія захисту ваших інтересів

Реєстрація журналу в Scopus. Що потрібно знати?

Реєстрація журналу в Scopus. Що потрібно знати?

Навіщо реєструвати журнал в базі Scopus?

Для українських журналів в пріоритеті вважається попасти в наукометричну базу Scopus – https://www.scopus.com/sources.uri?zone=TopNavBar&origin. Журнал, який потрапляє в цю базу, отримує квартиль, проходить цілу низку перевірок та рецензувань, відповідає вимогам бази.

За проведеними дослідженнями лише близько 30%, які подаються, мають мінімальні вимоги. З них орієнтовно 50% приймаються до розгляду комісією. Процес реєстрації включає – подачу журналу, перевірку, уточнення, перегляд та рішення і останній етап комунікація.

Щоб потрапити у наукометричну базу даних Scopus, журнал проходить оцінювання в два етапи. Перший – перевірка на дотримання мінімальних вимог, другий – оцінка журналу незалежною організацією Content Selection and Advisory Board.

Які видання індексуються в базі Scopus?

Видання, які мають індексуватися в наукометричній науковій базі Scopus, відповідають хоча б мінімально мірилам придатності журналу, а саме:

 • Проведення чіткого та доступного процесу рецензування.

Рецензування статті відбувається прозоро та за чітко визначеними вимогами для всіх авторів статей. Процес рецензування має висвітлюватися на сайті журналу, щоб кожен автор міг з ним ознайомитися та знати всі його особливості. Рецензування може бути сліпе та відкрите, одно чи двостороннє, мінімум двома професійними спеціалістами галузі.

 • Чіткий графік публікацій статей та його дотримання.

Важливо дотримуватися запланованого графіка опублікування номерів журналу на сайт. Це є важливою особливістю, за якою слідкують працівники Scopus. Якщо відбувається будь-яке порушення чи зміщення графіка виходу і числа номерів на рік, журнал не рахується регулярним та періодичним.

 • ISSN журналу має бути зареєстрованим.

У базі ISSN International Centre журнал реєструє свій ISSN, як електронний, так і друкований. Якщо немає ISSN журналу, він ніде не підтягується у жодній наукометричній базі. ISSN зазначається на головній сторінці журналу.

 • Домашня сторінка в Інтернеті має бути простою у використанні та зрозумілою.

Сайт має складатися із головних розділів: редакційна політика; архів і поточний випуск журналу; відомості про головного редактора, структура, склад редакційної колегії, інструкція для авторів, процедура рецензування, інструкція щодо рецензування та інші дані про журнал.

 • Головні заголовки описані англійською мовою.
 • Онлайн-режим доступу до журналу.
 • Посилання та література написані латиницею.

Вимоги до журналів, що реєструються.

Коли журнал відповідає всім критеріям журналу Scopus, починається наступний період оцінювання, його контролюють члени Content Selection Advisory Board (CSAB). Процедура оцінювання CSAB є взаємодією експерта та редакції журналу. Експерт-оцінювач консультує журнал, а саме вказує його ідеальні сторони та вказує на доопрацювання його недоліків. Коли журнал у всьому ідеальний, це викликає підозру з боку наукометричної бази Scopus.

Експертиза журналу складає кілька етапів, а саме:

 • Політика – редакційна політика має бути зрозуміла та чітка, вказаний тип рецензування, перераховані редактори, вказане їхнє різне географічне розміщення, а також автори із всіх континентів.
 • Стан – дотримання високоякісних параметрів редколегії.
 • Онлайн доступність – присутність всіх номерів та статей в онлайн доступі, функціонування домашньої сторінки журналу англійською мовою (англомовна та україномовна) повинна бути якісно та правильно оформлена.
 • Наповненість – журнал в своїй галузі знань має відповідати академічним критеріям, дотримання вимог до чіткості анотації, якості та чіткості статей, які відповідають меті та задачам журналу, публікації відповідають вимогам статей до журналів Scopus.
 • Публікаційна регулярність – вихід номерів на сайт журналу відбувається без перебоїв та затримки публікації.

Що таке квартиль журналу?

Квартиль журналу – це одиниця «цінності» журналу в наукометричній базі, який визначається на основі рівня імпакт-фактора. Позначають квартиль – Q1, Q2, Q3 та Q4. Призначення квартиля журналу з найбільшим імпакт-фактором до першого, з найнижчим відповідно до четвертого.

Щороку, після перерахунку кількості цитувань статей журналу, він може переміщатися з одного в інший, як у бік зростання, так і в бік спадання. У різних наукометричних базах журнал може мати різні квартилі. Щоб вірно вичислити квартиль журналу потрібно перейти на дві платформи «SCImago Journal and Country Rank» та «Journal Citation Reports» Scopus та Web of Science відповідно. Кожна платформа має свої особливості та критерії визначення квартиля. Журнал, який має кілька категорій, може отримувати свій відповідний квартиль.

Що потрібно для реєстрації видання в Scopus?

Коли журнал відповідає вищенаведеним критеріям, які впливають на реєстрацію журналу у наукометричній базі Scopus, можемо розпочинати процедуру подання. Рекомендується не поспішати з реєстрацією. Для кращого результату мінімум два роки видавати журнал з дотриманням усіх критерії якості.

Якщо журналу було відмовлено в прийняття в базі Scopus, до нього застосовується «період ембарго», який може тривати і до п’яти років.

Для подання заявки, потрібно заповнити заявку англійською мовою з інформацією про журнал. Подана заявка розглядається базою Scopus протягом року. Заявка подається за посиланням – https://suggestor.step.scopus.com/suggestTitle/step1.cfm. Для заповнення потрібно заповнити кілька сторінок інформації про журнал – 1. Договір/Угода. 2. До заповнення форми. 3. Контактна інформація. 4. Інформація про назву журналу, профіль та серії. 5. Завантаження документа. 6. Додаткова інформація. 7. Відправити/Надіслати.

Перед поданням заявки-реєстрації журналу на сайті рекомендується відвідати сервіс оцінювання журналів. Scopus journal pre-evaluation service – це безкоштовний сайт для перевірки журналу на відповідність до вимог наукометричної бази даних. Редакція журналу за допомогою даних сервісу може визначити чи відповідає журнал хоча б мінімальним еталонам журналу Scopus. Звіт формується індивідуально та зазначає недоліки журналу. Він не впливає на оцінювання журналу при подачі у наукометричну базу даних Scopus. Тому редакційна колегія може спокійно підтягнути слабкі сторони журналу та подати заявку для включення журналу, що може наблизити схвальний вердикт.

Редакція statti.in.ua продовжує працювати на науковому фронті та надавати послуги з наукового консалтингу. Ми раді допомогти в питаннях публікації Ваших статей, надаємо консультації та пропонуємо послуги з цитування статей.

Контактні дані:
+38 (096) 141-36-70 Аїда
+38 (095) 535-26-94 Ярослав

Реєстрація журналу в Scopus. Що потрібно знати?-statti.in.ua

Реєстрація журналу в Scopus. Що потрібно знати?

ПЕРЕВАГИ СПІВПРАЦІ З НАМИ


Прозорість процесу

Легальність співпраці

Супровід та підтримка

Реалістичний підхід

Реєстрація журналу в Scopus. Що потрібно знати?

ОСТАННІ ВІДГУКИ


Реєстрація журналу в Scopus. Що потрібно знати?
Реєстрація журналу в Scopus. Що потрібно знати?

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ


ТЕЛЕФОН

ГРАФІК РОБОТИ

пн - пт з 09:00 по 18:00
сб - нд з 10:00 по 16:00

  Залишити заявку

   Залишити заявку

    Залишити відгук


     ЗАЯВКА НА ПУБЛІКАЦІЮ

     Ця інформація не продається, не передається третім особам і не використовується в особистих або комерційних цілях. Збирається виключно з метою надання редакторам наукових журналів на їх вимогу.

     Прізвище (на укр.)

     Ім'я по батькові (на укр.)

     Серія та номер паспорту

     Повна адреса проживання

     Посада (на укр).

     Науковий ступінь та Вчене звання (на укр.)

     Прізвище (на англ.)

     Ім'я (на англ, згідно закордонного паспорту).

     Посада (на англ.)

     Науковий ступінь та Вчена звання (на англ.)

     Місце праці (повна назва навчального закладу) (на укр.)

     Факультет та кафедра основного місця праці (на укр.)

     Назва ЗВО основного місця праці (на англ.)

     Факультет та кафедра (на англ.)

     ORCID

     Адреса Нової Пошти (для паперового примірника, якщо є така можливість).

     EMAIl

     Номер телефону.


     КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ


     ТЕЛЕФОН

     ГРАФІК РОБОТИ

     Менеджер:


     пн - пт з 09:00 до 18:00

     сб - нд з 10:00 до 16:00


     Ярослав:


     24/7 00:00 до 24:00

     +38 (095) 535 26 94