fbpx
Главная / Новини / Особливості оформлення списку наукових публікацій та списку використаної літератури

100% гарантія захисту ваших інтересів

Особливості оформлення списку наукових публікацій та списку використаної літератури

Особливості оформлення списку наукових публікацій та списку використаної літератури

У вимогах написання наукової статті є чіткі правила. Стаття повинна містити анотацію, ключові слова, структурні елементи головного тексту, як от вступ, огляд літератури, методологію, результати, обговорення та висновки. Завершується будь-яке дослідження списком використаної літератури, і якому викладено всі джерела якими користувався автор статті або дисертації. Адже кожне дослідження проводиться на базі вже чинних, і для повноти висвітлення матеріалу потрібно ввести тему дослідження в контекст. Для цього окреслюється проблематика дослідження, стан наукової розробки теми та історіографія. Список літератури потрібен з декількох причин. По-перше, це етично до інших авторів, які зробили свій внесок у розробку теми, по-друге, використання різноманітної літератури у своєму тексті не є плагіатом, адже на кожне джерело є відповідне посилання. Також список літератури потрібен для розширення кола дослідження та певної популяризації праць інших авторів.

В сучасному науковому світі існують різні вимоги для оформлення списку літератури. Якщо мова йде про Україну та її фахові видання, збірники статей та дисертації, науковці зазвичай користуються досить застарілими Державними Стандартами з оформлення бібліографії різних років. Лише деякі видання перейшли на формат всесвітньо визначених правил. Загалом існує декілька розповсюджених стилів оформлення літератури, якими користуються при оформленні наукових статей, які індексуються у різних базах.

В журналах, які індексуються в базах Scopus та Web of Science використання конкретного стилю оформлення літератури може залежати навіть від фаху журналу. Зокрема, стиль Американської Психологічної Асоціації (АРА) є дуже поширеним у публікаціях із загальноприйнятих наук, історії, права та соціології. Правила стилю досить прості та зручні у використанні. Вимоги стилю передбачають зручне цитування у тексті, коли при використанні того чи іншого джерела посилання на автора ставиться в дужках по закінченню цитати (Автор, рік). Наразі існує декілька варіантів стилю АРА, але користуються зазвичай шостим або сьомим виданням. Журнальна стаття оформлена за стилем АРА виглядає наступним чином: Бенджамін, А. Ц. (1960). Етика науки: обговорення проблем, які виникають при його застосуванні.Журнал вищої освіти, 31(1), 471-480.

Окрім цього часто вживаними є Vancuver style, Chicago style, MLA тощо.

Одним із поширених стилів також є Гарвардський стиль бібліографічних посилань (Harvard References Style). На відміну від стилю АРА, цей стиль не розробляла жодна конкретна інституція. Він заснований на простій формулі “автор-дата”, коли цитовані у тексті роботи позначені прізвищем автора та датою публікації. Це значно полегшує пошук відповідного джерела в загальному списку, аніж використання цифрового позначення відповідно до першої появи у тексті. Розміщення в алфавітному порядку джерел теж полегшує загальну роботу з текстом.

За Гарвардським стилем розроблено бібліографічні поради щодо оформлення для різних видів джерел. Адже, список літератури рідко коли обмежується лише книгами чи статтями з журналів. Нижче декілька прикладів як правильно мають виглядати посилання у списку літератури за Гарвардським стилем.

Книга: Базилев П., Тимчак М. і Тимчак Р. 2016. Девіантна поведінка підлітків. 2-е вид. Харків: Прес-Група.

Стаття з журналу: Захаров, В. Н., Кулеба В. П. та Ярема К. І., 2017. Впровадження інноваційних продуктів в розвиток ринку FMCG. Економічний вісник НТТУ «КПІ», 8, с. 302-304.

Веб-документ: Книжкова палата України імені Тараса Шевченка, 2020. Видавнича діяльність. [Online] (Останнє оновлення 17 травня 2020 року) Доступно <http: //www.ukrbook.html> [Дата звернення 20 червня 2020 року].

Дисертація: Жданов, К. П., 2013. Редагування перекладів текстів англомовних серіалів. Доктор наук. Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”.

При вивченні вимог оформлення джерел деякі науковці стикаються зі складнощами, тому можна скористатися послугамиредагування тексту, що значно економить час та полегшує роботу зі статтею.

Редакція statti.in.ua продовжує працювати на науковому фронті та надавати послуги з наукового консалтингу. Ми раді допомогти в питаннях публікації Ваших статей, надаємо консультації та пропонуємо послуги з цитування статей.

Контактні дані:

+38 (096) 141-36-70 Аїда
+38 (095) 535-26-94 Ярослав

Особливості оформлення списку наукових публікацій та списку використаної літератури - statti.in.ua

Особливості оформлення списку наукових публікацій та списку використаної літератури

ПЕРЕВАГИ СПІВПРАЦІ З НАМИ


Прозорість процесу

Легальність співпраці

Супровід та підтримка

Реалістичний підхід

Особливості оформлення списку наукових публікацій та списку використаної літератури

ОСТАННІ ВІДГУКИ


Особливості оформлення списку наукових публікацій та списку використаної літератури
Особливості оформлення списку наукових публікацій та списку використаної літератури

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ


ТЕЛЕФОН

ГРАФІК РОБОТИ

пн - пт з 09:00 по 18:00
сб - нд з 10:00 по 16:00

  Залишити заявку

   Залишити заявку

    Залишити відгук


     ЗАЯВКА НА ПУБЛІКАЦІЮ

     Ця інформація не продається, не передається третім особам і не використовується в особистих або комерційних цілях. Збирається виключно з метою надання редакторам наукових журналів на їх вимогу.

     Прізвище (на укр.)

     Ім'я по батькові (на укр.)

     Серія та номер паспорту

     Повна адреса проживання

     Посада (на укр).

     Науковий ступінь та Вчене звання (на укр.)

     Прізвище (на англ.)

     Ім'я (на англ, згідно закордонного паспорту).

     Посада (на англ.)

     Науковий ступінь та Вчена звання (на англ.)

     Місце праці (повна назва навчального закладу) (на укр.)

     Факультет та кафедра основного місця праці (на укр.)

     Назва ЗВО основного місця праці (на англ.)

     Факультет та кафедра (на англ.)

     ORCID

     Адреса Нової Пошти (для паперового примірника, якщо є така можливість).

     EMAIl

     Номер телефону.


     КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ


     ТЕЛЕФОН

     ГРАФІК РОБОТИ

     Менеджер:


     пн - пт з 09:00 до 18:00

     сб - нд з 10:00 до 16:00


     Ярослав:


     24/7 00:00 до 24:00

     +38 (095) 535 26 94