fbpx
Главная / Новини / Чат-бот ChatGPT захоплює соціальні мережі та увагу науковців

100% гарантія захисту ваших інтересів

Чат-бот ChatGPT захоплює соціальні мережі та увагу науковців

Чат-бот ChatGPT захоплює соціальні мережі та увагу науковців

Компанія OpenAI зі своєю новою розробкою ChatGPT захопила увагу всіх користувачів мережі. Даний чат-бот переконливо взаємодіє з користувачами та надає чіткі та конкретні відповіді на різного типу питання, формулює хороші підказки на поставлені проблеми та допомагає у побуті вирішувати безліч питань. Такі його можливості привернули увагу і вчених технічних спеціальностей. Отже, що ж таке ця нова розробка компанії OpenAI? Які її особливості, переваги та недоліки?

Чат-бот ChatGPT зі штучним інтелектом (ШІ) був розміщено на початку грудня 2022 року на сервері bioRxiv та зібрав неоднозначні думки науковців. Уже через місяць кількість користувачів чат-бота перевищило мільйонну цифру. Можливості даного чат-боту – це написання тез до наукової роботи, що вчені не завжди можуть відрізнити ці фальшиві роботи. Але не забігаємо наперед, не усе так однозначно та класно.

Вчені Оксфордського університету, які не брали участь в експерименті, спантеличені можливостями нового чат-боту. Оскільки, експерти не можуть чітко визначити, яка із тез написана живою людиною, а яка ШІ, це складає певні незручності у процесі опрацювання тез.

Чат-бот ChatGPT із ШІ був створений компанією OpenAI, що у Каліфорнії, оприлюднений 30 листопада та є безплатний для використання. Програма створена на основі нейронних мереж, які самостійно навчаються виконувати поставлене завдання з опрацювання великої кількості наявного тексту, який є у широкому доступі. Чат-бот пише правильний текст із потрібним науковим звучанням, це свого роду «велика мовна модель».

Дослідники із Північно-Західного університету в Чикаго провели дослідження чат-бота ChatGPT, щодо створення штучних рефератів дослідницьких статей. Дана система написала 50 рефератів з медичної тематики, використовуючи підбірку наукових досліджень, які опубліковані у JAMA, The New England Journal of Medicine, The BMJ, The Lancet і Nature Medicine. Далі перевірили з оригінальними анотаціями та перевірили в програмі з виявлення плагіату, а також на програмі вихідних даних штучного інтелекту. Наступним кроком було опрацювання написаних 50 рефератів науковцями у медичній сфері.

Результат вразив усіх! Анотації, які написав ChatGPT, показали 100 % оригінальності тексту, програма, що аналізує вихідні дані AI виявила лише 66% згенерованих рефератів. А рецензенти, які проводили аналіз здивували самі себе. Лише 68 % правильно визначили згенеровані тексти та 86 % справжні тези. Ними було неправильно визначено 32 % написаних рефератів як справжніх та 14 % справжніх як створених.

Вчені роблять висновок, що якщо так важко визначити, де правдиве дослідження, а де сфабриковане, це створює колосальну проблему. Оскільки невірні дослідження можна видати за справжні наукові досягнення. А у світі, де є залежність від наукових досліджень це може мати недобрі наслідки для суспільства. Тепер ми можемо припустити, що будь-які політичні рішення, як обґрунтоване дослідженням, можуть бути невірними.

Науковець із Принстонського університету зазначає, що серйозний науковець не використовуватиме даного сервісу для створення рефератів до своїх статей. На його думку, переваги використання ChatGPT незначні, а недоліки значні для наукового світу та суспільства загалом. Хоча європейські вчені бояться залежності від ШІ та його можливостей із використанням великих мовних моделей. Оскільки, це використання минулої інформації, а політ наукової думки та соціальний прогрес відбувається через відкритість мислення, що відрізняє від минулих домислів.

Щодо використання ШІ для медицини та статей відповідного профілю інші науковці стверджують, що це може бути революцією у процесі відкриття ліків та препаратів, та запропонувати покращену ефективність, точність та швидкість. Але є одне велике АЛЕ. Застосування ШІ та усіх чат-ботів з їх використанням залежить від наявності високоякісних даних, розв’язання етичних проблем та точне визначення обмежень підходів до використання.

Міжнародна конференція з машинного навчання та ШІ, що відбувалася в Гонолулу, Гаваї, оголосила, про заборону використання робіт, що написані ChatGPT та іншими мовними інструментами ШІ. Неправдива інформація може загрожувати безпеці людей, особливо у медицині, це може спричинити запровадити суворіший підхід до перевірки інформації на правдивість. Проблему із застосуванням чат-бота ChatGPT можна вирішити не зосереджуватися суто на ньому. А зменшити кількість підрахунку наукових робіт на рейтинг університетів, а приділити увагу на якість та важливість наукового дослідження у статтях.

Комп’ютерні технології розвиваються невпинно і це не зупинити. Свого часу зміни внесли Google, Firefox, AWS, iPhone у світ технологій. Зараз це робить OpenAI з чат-ботом ChatGPT. Але є невтішні новини! Компанія OpenAI блокує доступ користувачів з України до чат-бота ChatGPT. Це пов’язане із потраплянням України у санкційний список, де перебувають росія і білорусь. Наше міністерство цифрової трансформації України вже звернулося до компанії OpenAI з проханням надати країні доступ до чат-бота ChatGPT та виключити країну зі санкційного списку.

Сучасний світ рухається величезними темпами у розвитку технологій, а особливо технологій у галузі ШІ. Бачимо на прикладі чат-бота ChatGPT, як легко та невимушено можна спростити та автоматизувати життя сучасної людини. Не зупиняємося на досягнутому.

Використані матеріали:

 1. «Abstracts written by ChatGPT fool scientists». Nature. – https://www.nature.com/articles/d41586-023-00056-7?utm_source=Nature+Briefing&utm_campaign=09f1bfe714-briefing-dy-20230113&utm_medium=email&utm_term=0_c9dfd39373-09f1bfe714-43304977
 2. «The Role of AI in Drug Discovery: Challenges, Opportunities, and Strategies». Cornell University. Computer Science > Computation and Language – https://arxiv.org/abs/2212.08104
 3. «Чат-бот ChatGPT продовжує домінувати в соціальних мережах». Mezha Media. – https://mezha.media/2022/12/07/chat-bot-chatgpt-prodovzhuie-dominuvaty-v-sotsialnykh-media/
 4. «Виявляється, українці не можуть використовувати ChatGPT через потрапляння до санкційного списку OpenAI. Мінцифра вже звернулася до компанії». Mezha Media. – https://mezha.media/2023/01/13/openai-chatgpt-sanctions/
Чат-бот ChatGPT захоплює соціальні мережі та увагу науковців - statti.in.ua

Чат-бот ChatGPT захоплює соціальні мережі та увагу науковців

ПЕРЕВАГИ СПІВПРАЦІ З НАМИ


Прозорість процесу

Легальність співпраці

Супровід та підтримка

Реалістичний підхід

Чат-бот ChatGPT захоплює соціальні мережі та увагу науковців

ОСТАННІ ВІДГУКИ


Чат-бот ChatGPT захоплює соціальні мережі та увагу науковців
Чат-бот ChatGPT захоплює соціальні мережі та увагу науковців

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ


ТЕЛЕФОН

ГРАФІК РОБОТИ

пн - пт з 09:00 по 18:00
сб - нд з 10:00 по 16:00

  Залишити заявку

   Залишити заявку

    Залишити відгук


     ЗАЯВКА НА ПУБЛІКАЦІЮ

     Ця інформація не продається, не передається третім особам і не використовується в особистих або комерційних цілях. Збирається виключно з метою надання редакторам наукових журналів на їх вимогу.

     Прізвище (на укр.)

     Ім'я по батькові (на укр.)

     Серія та номер паспорту

     Повна адреса проживання

     Посада (на укр).

     Науковий ступінь та Вчене звання (на укр.)

     Прізвище (на англ.)

     Ім'я (на англ, згідно закордонного паспорту).

     Посада (на англ.)

     Науковий ступінь та Вчена звання (на англ.)

     Місце праці (повна назва навчального закладу) (на укр.)

     Факультет та кафедра основного місця праці (на укр.)

     Назва ЗВО основного місця праці (на англ.)

     Факультет та кафедра (на англ.)

     ORCID

     Адреса Нової Пошти (для паперового примірника, якщо є така можливість).

     EMAIl

     Номер телефону.


     КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ


     ТЕЛЕФОН

     ГРАФІК РОБОТИ

     Менеджер:


     пн - пт з 09:00 до 18:00

     сб - нд з 10:00 до 16:00


     Ярослав:


     24/7 00:00 до 24:00

     +38 (095) 535 26 94